Fenyvesi Szabolcs vagyok. Szár lakói a Szári Romhányi György Általános Iskola tanáraként, a Saarer Tanzgruppe aktív tagjaként, valamint a Szár KSE játékosaként és vezetőségi tagjaként is ismerhetnek. 1990-ben születtem, 4 éves korom óta Száron élek, szári vagyok. Lett volna lehetőségünk elköltözni egy másik karrier érdekében, de feleségemmel mi úgy döntöttünk, itt telepedünk le és a nagyszülői ház lett az otthonunk.

Régóta a falu közösségéért dolgozom. A tanári hivatáson, tánccsoportos és sportszakosztályi tevékenységen túl 5 évig, 2014-2019 között képviselőtestületi tagságommal segítettem az önkormányzat munkáját is. Ebben az időszakban megismertem a település irányításának szépségeit és nehézségeit. Sok jó példát láttam, de olyanokat is, amiket én másképp csináltam volna. Az elmúlt 5 évben nem vettem részt az önkormányzat munkájában, de mint a falu sorsáért aggódó falubeli, természetesen figyelemmel kísértem a faluközösség életét.

Ez az 5 év számomra világossá tette, hogy változásra van szükség. Az országos nagypolitika ilyen szintű megjelenése a faluban azt mutatja, hogy új megközelítés kell. Pártoktól függetlenül indulok, de nem az országos pártok ellenében. Úgy gondolom, hogy sokan vagyunk, akik az országos döntések egy részével egyetértenek, másokkal nem. Ez így természetes.

Én nem ellenségeket szeretnék látni másokban, hanem társakat. Olyanokat, akikkel együtt tudok dolgozni, eszmét cserélni, tervezni. Így találtam meg azt a négy embert, akiket most képviselőtestületi jelöltnek ajánlok Önöknek. Akikkel úgy gondolom, egy új irányt, új közhangulatot, új jövőt tudunk teremteni közös otthonunkban, ebben a gyönyörű faluban.

Szár. Érték. Közösség.
Fenyvesi Szabolcs és csapata választási programja a 2024-es önkormányzati választásra

Szár tehát az otthonunk. Lakóhelyünk, családunk után a másik olyan közösség, amely meghatározza mindennapi életünket. Ezért is különösen fontos, hogy úgy tekintsünk erre a településre, mint 1785 ember k özös otthonára.

EGY KÖZÖSSÉG VAGYUNK.

Idősek és fiatalok, régiek és újak, gyerekesek és gyermektelenek, svábok, magyarok és mindenki, aki e falut választotta otthonának. Az utóbbi években kicsit elvesztettük ezt az érzést. Amely nem szétválaszt, hanem összeköt minket.
Az érzést, ami segít nekünk a mindennapokban egy jó hangulatú faluközösségben élni, közös célokért dolgozni, közös jövőt álmodni.

A múltunk, a jelenünk és a jövőnk összeköt minket. Hagyományaink, történelmünk olyan alapot adnak ennek a közösségnek, a m elyre lehet építkezni. Amire büszkék lehetünk és amely utat mutathat nekünk. Mélyen hiszek abban, hogy együttműködve, sorsunkat saját kezünkbe véve, egy olyan Szárt tudunk közösen létrehozni, amelyben jó élni, ahol vállt vállnak vetve, együtt tehetjük szebbé, élhetőbbé és egy európai faluvá településünket. 

Közös otthon

Majd 300 éve jöttek ide az első sváb telepesek. Szerintem már ők is arra gondolhattak, hogy jó lesz itt élni! Ezzel az érzéssel a szívükben, szoros összefogá sban kezdték el felépíteni házainkat, templomunkat, a Kálváriát. Majd jöttek a következő generációk és mind-mind, egy összetartó közösségként hozzátette azt, ami számára fontos volt. Lett iskola, óvoda, polgármesteri hivatal, művelődési ház. 

Közös múlt

Nekünk sem lehet más célunk, mint előre vinni ezt a falut. Közösen. Tervezni, és átgondoltan építeni. Létrehozni, majd fenntartani, úgy hogy az sok sok évig szolgálja közösségünket. Közösen kell átgondolnunk azt is, hogy mire van szükségünk, és közösen kell tennünk is érte. Amink pedig van, azt rendben is kell tartanunk, időnként fel is kell újítanunk. Javítanunk az utak, járdák állapotán, hogy biztonságban tudjunk közlekedni, gyalogosan, vagy másképp.

Minden generációnak más fontos, ezért is elengedhetetlen, hogy meghallgassunk mindenkit. Mindenkit! A családokat, akiknek kis gyermekei vannak. A fiatalokat, akik társaságra vá gynak. A középkorúakat, akik hétvégén gondozzák házaikat. Az időseket, akik nyugalomra vágynak vagy segítségre van szükségük. Létfontosságú ápolni hagyományainkat, támogatni azokat, akik sokat tesznek azért, hogy ne feledjük, honnan jöttünk.

Ilyenek azok, akik a világviszonylatban is ritka tánccsoport életét szervezik hétről hétre azért, hogy minden korosztály átélhesse a tánc örömét, őrizhesse sváb múltunk egy szeletét és továbbadhassa azt az új generációknak. Ők azok, akik a falu zenészeiként ápolják zenei hagyományainkat, megtöltik lendülettel a rendezvényeket itthon, és az egyre szaporodó meghívásoknak eleget téve szerte az országban, sőt azon is túl. Ők azok, akik az énekkar tagjaiként tovább őrzik a régi sváb dalokat.

A falunkért több más civil szervezet is rendkívül értékes munkát végez. A Szár Községért Baráti Kör által évente megrendezett Romhányi György orvostalálkozóra az ország minden részéből érkeznek résztvevők, hogy értékes gondolatokkal távozzanak és hírét vigyék településünknek.

A nyugdíjasklub tagjai azon kívül, hogy társasági és kulturális eseményekkel segítik az időseket, a falu szépítésében is oroszlánrészt vállalnak. Végül de nem utolsósorban a Német Nemzetiségi Önkormányzat, amely egyrészt nem kisebb feladatot lát el, mint az iskola és az óvoda fenntartását, mindemellett pedig a német nemzetiségi hagyományok és a közösség kulturális értékeinek gondozásában is létfontosságú munkát vállal településünk életében. Velük és a fenti civil szervezetekkel történő szoros kapcsolattartás megújítása, az együtt gondolkodás kulcsfontosságú, közérdek.

Közös jelen

Hosszútávú víziót szeretnénk létrehozni az eddigi ad-hoc tervezés helyett azért, hogy ne csak rövid távon gondolkodjunk, hanem együtt találjuk ki a saját településünk 20 éves stratégiáját.

Együtt döntsük el, milyen falut szeretnénk magunknak és gyermekeinknek. Találjuk ki közösen, hogyan lesz Szárból egy olyan falu, amely büszke gyökereire, amelynek van identitása és átélhető pozitív jövőképe. Hogy aki hozzánk látogat soha ne feledje el, hogy egyszer itt járt Száron, ebben a vértesi gyöngyszemben.

2029-ben ünnepli a falu, alapításának 300. jubileumi évét!

Hatalmas megtiszteltetés és öröm, hogy ezt a nem mindennapi kerek évfordulót átélhetjük. Ezért már a megválasztásomat követően, közösen hozzá fogunk az egész éven átívelő SZÁR300 Faluépítő Programsorozat méltó megszervezésének. Ünnepeljük a falu 300. születésnapját alkotással, úgy hogy arra elődeink is büszkék lennének.

A közös jövő elképzelhetetlen a kiegyensúlyozott gyermekeink nélkül. Felelősséget érző pedagógusként tenni kívánok azért, hogy a mindennapjaik természetes részévé váló online jelenlétük mellett a falu hasznos elfoglaltságokat tudjon nyújtani a számukra. Polgármesterként továbbra is mindent megteszek a Saarer Tanzgruppe és a Szár KSE további fejlődéséért. Továbbá a fiatalok számára létrehozunk egy új Közösségi Teret és Udvart is, ahol biztonságban és otthonosan érezhetik magukat és ahol minőségi módon együtt lehetnek.

Közös jövő

Itt élünk a Vértes lábánál, amely gyönyörű erdeivel, történelmi helyeivel az ország sok lakójában jó emlékeket ébreszt. Milliók látogatták már meg ezt a helyet, gyalogosan, kerékpárral, családdal, csoportosan vagy egyedül, hogy azokat a természeti értékeket élvezzék, amely itt hever a lábunk előtt.

Emiatt kiemelten fontos a természeti környezetünk védelme. Szár: a Vértes Kapuja - hangzik a minden szári előtt jól ismert mondat - de mit is jelent ez nekünk, száriaknak? A kapu egy bejárat valahova, ebben az esetben a természet templomába. Felelősséget érzek iránta, egyben lehetőséget is látok benne.

Gondolkodjunk erről is közösen és alkossuk meg a mi Vértes stratégiánkat, amely egy kapcsolódási pont lehet akár a környező településekkel is. Létrehozzuk a KÖZÖS VÉRTES munkacsoportot az erdőgazdaság, valamint a vértesi falvak polgármestereinek bevonásával, hogy együtt álmodjuk meg a leendő Vértes Természetjáró és Turisztikai Körzet alapjait.

Közös környezet

Ahogy a fenti sorokból kitűnik, a cél egyértelmű. És közös!
Hadd fogalmazzak újra világosan: mi EGY KÖZÖSSÉGKÉNT képzeljük el azt, hogy boldogan, fejlődve fogunk élni ebben a faluban. Ezért én azok képviseletét is feladatomnak fogom tekinteni, akik esetleg más jelöltre adták a voksukat.

Hogy mindezt meg tudjuk valósítani, új vezetésre, új hozzáállásra van szükség. Arra, hogy újra meghallgassuk egymást. Arra, hogy átláthatóan vezessük ezt a falut.
Arra, hogy együtt gondolkodjunk a jövőnkről. Arra, hogy aki tenni akar a faluért, az jó szívvel, örömmel megtehesse ezt és ebben támogatva, sőt bátorítva legyen! Arra, hogy közös sikereinket, közös örömeinket együtt ünnepeljük pártállástól, kortól, vallási hovatartozástól függetlenül!

Közös faluvezetés