Újra együttműködő és átláthatóan
kommunikáló önkormányzati testületet hozunk létre. A polgármester és a testület rendszeresen kommunikálni fog, az ülések felvételeit közzéteszi. A polgármester rendszeresen véleményt cserél a testület tagjaival és az újonnan felállítandó bizottságokkal,
hogy az elképzelések folyamatosan
egyeztetve legyenek.
A Száron közlekedő és az azon áthaladó gépjárműforgalom rendjét a közös együttélés értékrendje szerint fogjuk kialakítani. Kiemelt figyelmet fordítunk a buszmegállók átalakítására, hogy azokat gyalogátkelőkkel lehessen biztonságosan megközelíteni. Emellett sebességkorlátozást elősegítő megoldásokkal csillapítjuk a gépjárművek sebességét a főúton és az utcákban.
Megoldjuk azt a több mint 60 éve fennálló problémát, amely lehetetlenné teszi a Somogyi Béla utca elején (az un. ovidombon) történő biztonságos gyalogos közlekedést. Az úttól elkülönülő járdát alakítunk ki, amely biztosítja a biztonságos közlekedést a járókelők részére a két falurész között, valamint egyben megoldást nyújthat az iskola előtti forgalom csökkentésére, azzal, hogy a gyermekek akár gyalog is megközelíthetik az iskolát. Ezen felül járdát alakítunk ki a Vértes utcát a Dózsa György utcával összekötő út mellett is.
A faluban élő kisgyermekes családok jogos igényét figyelembe véve az önkormányzat tulajdonában lévő épületek egyikében bölcsődét alakítunk ki. A legtöbb környező településen ez már megtörtént, így itt az ideje, hogy Száron is rendelkezésre álljon ez a lehetőség minden szári családnak.
Kidolgozzuk a falu Vértes stratégiáját, melynek célja, hogy Szár ténylegesen is a Vértes Kapuja legyen. A környező vértesi településekkel és más, a Vértesben aktív szervezettel együttműködve tesszük Szárt a szabadidő természetben való eltöltésének központjává, hogy modern, jövőbe mutató megoldásokkal kaput nyissunk minden embernek arra
a felbecsülhetetlen természeti értékre,
melynek lábainál élünk.
A fiatalok számára az online jelenlét rengeteg lehetőséget tartogat, de magában hordozza az egymástól való elszigetelődés veszélyét is. Európában sok helyen kialakították már annak
a lehetőségét, hogy felügyelet mellett,
de szabadon szerveződhessenek közöttük újra fizikai, közösségi kapcsolatok. Előremutató módon ezért létrehozunk egy közösségi helyet a falu fiatalsága számára, amely a korszellemet nem visszautasítva tudja megszólítani őket.
Zöld környezetünk folyamatos gondozást, megújítást igényel. Ezért feltett szándékunk, hogy felújítsuk a Millenium parkot, új padokat és még több fát helyezzünk el. A Kálváriára vezető utat is gyomtalanítjuk és rendbe tesszük. A falu közepén található forrás környékén kialakítunk egy hangulatos Forrás-parkot, ahol a csordogáló vizet a Sósi-érbe vezetve a gyerekek játszva ismerhetik majd meg a vízi élővilágot. Minden újszülött gyermek saját fát fog kapni születése évében!
Növelni fogjuk a falu szolgáltatási színvonalát! Korszerűsíteni fogjuk a sportcsarnokot, átgondoljuk az önkormányzat tulajdonában lévő épületek funkcióit. Megvizsgáljuk a konyha szolgáltatásbővítésének lehetőségeit, a falu lakossága részére bevezetjük a napi menüt. Új programokat honosítunk meg a faluban, például egy rendszeres termelői piac elindításával. Megoldást találunk a civil szervezetek raktározási problémáira is.
Falusi közösségünk egyik nagyon fontos mozgatórugója a sváb hagyományok megőrzése. 2029-ben lesz 300 éve, hogy az első sváb telepes megérkezett Szárra. Egész éves programsorozattal készülünk megemlékezni erről a kerek évfordulóról, ezt megelőzően pedig átfogó programot indítunk a falu megújítására, hogy 5 év múlva méltón emlékezhessünk elődeinkre. Szár sváb öröksége identitást ad településünknek, amelyre büszkék vagyunk. Régi vágya a falunak egy élő testvértelepülési kapcsolat kialakítása, ezért kiemelt célunk, hogy megtaláljuk a lehetőségét egy őseinkkel kapcsolatba hozható német településsel történő testvérfalusi kapcsolat létrehozásának.
Sváb hagyományaink ápolásának fontos helye lesz a tájház, amelynek megvalósítása a Csomó-ház megvásárlásával megkezdődött. Sajnos az azóta eltelt 3 évben semmilyen előrelépés nem történt. Mi vállaljuk, hogy a Német Nemzetiségi Önkormányzattal közösen kidolgozzuk a ház hasznosításának tervét, a koncepciót, mely magában foglalja a tájházat és egyéb turisztikai illetve más közösségi funkciók lehetőségét, mint a fiatalok közösségi tere, illetve a nyugdíjas klub szobát is.